marzec'68

Aktualnie znajdujesz się na: /

Informacja

Informacje dla użytkowników

  • Instytut Pamięci Narodowej nie odpowiada za prawdziwość informacji zawartych w udostępnianych materiałach archiwalnych. Dokumenty stanowiące spuściznę po organach bezpieczeństwa PRL, chociaż mają niezaprzeczalny walor historyczny, to mogą przedstawiać opisywane wydarzenia z perspektywy aparatu władzy, jej systemu wartości oraz sposobu pozyskiwania informacji, tak więc wnioski z ich analizy zamieszczonych dokumentów powinny być konfrontowane z innymi źródłami i aktualną wiedzą historyczną.​
  • Informujemy, że fotografie i przedmioty niestanowiące spuścizny po b. organach bezpieczeństwa państwa PRL, zostały przekazane do IPN przez naszych Darczyńców i zostały zamieszczone na portalu w celach edukacyjnych. Chociaż dołożyliśmy starań, by ustalić i wymienić wszystkich autorów zdjęć, mogło się okazać że kogoś nieświadomie pominęliśmy. Gdyby się tak zdarzyło prosimy o kontakt.
  • Na potrzeby niniejszego portalu internetowego zostały udostępnionione jedynie przykładowe dokumenty dotyczące zagadnienia. Dostęp do wszystkich materiałów na temat Marca 68 mogą Państwu uzyskać w Archiwum IPN w Warszawie i w oddziałowych archiwach IPN na terenie Kraju, na zasadach ujętych w ustawie o IPN.
  • Materiały na portalu zostały zamieszczone w celach edukacyjnych i naukowych. W celu uzyskania zgody na kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych treści prosimy o kontakt z pionem udostępniania Archiwum IPN, zgodnie z Państwa miejscem zamieszkania.
  • Mając na uwadze ochronę danych wrażliwych osób występujących w materiałach archiwalnych na prezentowanych skanach mogą być zakryte niektóre informacje dot. m.in. stanu zdrowia, nałogów, spraw obyczajowych czy miejsca zamieszkania.
  • Zapraszamy również na inne portale tematyczne realizowane przez IPN - link
do góry